Pomozemy Ci uzyskac odszkodowanie
za wypadek na terenie UK
Zadzwon lub wypelnij formularz,
a my oddzwonimy do Ciebie
Infolinia
0169 571 2477 help line

Odszkodowanie w Anglii - Napady i pobicia

(...) w miasteczku King's Lynn, kamery przemysłowe uchwyciły grupę pijanych Brytyjczyków, która podeszła do dwóch Polaków siedzących przed pubem. Chuligani zaatakowali, kiedy jeden z imigrantów wyciągnął rękę, by ich przywitać. Napastnicy uderzali pięściami, kopali leżących i na nich pluli (...)

(...) Dwóch Polaków zostało pobitych w niedzielę w Barrow w Cumbrii (północno-zachodnia Anglia) przez grupę 10 osób uzbrojonych w kije do krykieta. Jak podaje portal BBC, przed atakiem agresywna grupa krzyczała w stronę Polaków niewybredne uwagi na temat ich narodowości. Potem podeszli do nich, opluli i pobili kijami (...)

(...) Polka została zaatakowana w drodze do pracy i zaciągnięta na teren przykościelny. Sprawca gwałcił ją przez ok. dwie godziny (...)

Media coraz częściej informują o nasilających się atakach na obywateli polskich. Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii bardzo często stają się ofiarami pobić, w skutek których doznają licznych obrażeń. Ofiary takich aktów przemocy mogą dochodzić trzech rodzajów odszkodowań:

  • przede wszystkim przysługuje im prawo odszkodowania za doznane obrażenia (fizyczne i psychiczne);
  • w przypadku kiedy poszkodowany nie pracował przez okres dłuższy niż 28 tygodnie;
  • odszkodowanie za tzw. specjalne wydatki (koszty opieki zdrowotnej, podróży itp.)

Wysokość odszkodowania uzależniona jest od stopnia obrażeń, nie może jednak być niższa niż 1000 funtów i wyższa niż 250,000 funtów. Do przyznanej kwoty dolicza się oczywiście odszkodowania za utratę zarobków i wyżej wymienione wydatki specjalne. Łącznie odszkodowanie za utratę zarobków oraz wydatki specjalne nie może przekroczyć 250,000 funtów. Zatem, najwyższa wartość odszkodowania wynosi 500,000 funtów.

Rozpatrywaniem spraw oraz wypłatą odszkodowań zajmuje się instytucja rządowa CICA (Criminal Injuries Compensation Authority). Na złożenie podania do CICA poszkodowany ma 2 lata od momentu wypadku. Czas oczekiwania na decyzję może wynosić nawet do 12 miesięcy.